Volební program

Návrh SPG na zařazení do programu jednání zastupitelstva dne 29.11.2022

odkaz na dokument ke stažení ZDE

Splnili jsme náš první cíl.

Naše sdružení splnilo volební povinnost a získali jsem více jak 7% podpisů od oprávněných voličů z Řitky. Všem našim podporovatelům děkujeme, že jste nám podpisem umožnili kandidovat.

Řitka právě vyhodila 500.000 Kč

Zastupitelstvo obce Řitka 24.6.2022 na svém zasedání jednohlasně odsouhlasilo, že do dalších čtyřech let bude počet zastupitelů v řitce celkově patnáct.

V současné má Řitka jednoho starostu, 2 místostarosty a dalších 6 zastupitelů. Současné zastupitelstvo se nesejde na zasedání ve 100% sestavě ani teď, tak proč přidávat další zastupitele? Jsou to pouze vyhozené peníze, které Řitka mohla například investovat do nákupu kontejneru pro další třídu školky. Nebo použít jako vlastní kapitál pro spoustu dotačních titulů.

Naše sdružení bude navrhovat pravidelné zasedání zastupitelstva každý měsíc ve stejný den  a vždy ve stejnou hodinu, tak aby se mohlo zasedání účastnit co nejvíce občanů.

Řitka má problém s fakturací!

Dnes vážněji,
podle všeho se zdá, že si Řitka zadělala na obrovský malér s vodou. Již několik spoluobčanů dostalo do e-mailu fakturu za vodné a stočné, které účtuje obec Řitka v rozporu se zákonem.

Sdílíme text a přílohu pana Matejčíka.Rád bych vám sdělil informace, které jsem obdržel a které se týkají soutěže na výběr nového provozovatele vodohospodářské infrastruktury (VHI) v naši obci a faktur za vodné a stočné, které teď pan starosta rozesílá. Nechtěl jsem tomu věřit, ale přece jen jsme se domohli spravedlnosti a Úřad pro hospodářskou soutěž ZRUŠIL výběrové řízení na nového provozovatele VHI v naši obci, viz. příloha č. 1. V příloze č. 2 tohoto mailu je odpověď MF ČR na dotaz pana Martina Michala, kterou ředitel odboru cenové politiky MF Ing, Lukáš Teklý říká, že obec nemá právo fakturovat vám vodné a stočné, jak se o to teď snaží. Každý akt, který je učiněný v rozporu se zákonem je ze zákona neplatný!!!

Pro více textu pokračujte zde.

Pochod Pičín - Řitka

Pochodovali jste z Pičína do Řitky?
V sobotu proběhl již 4. ročník této akce a účast byla více jak 500 osob. K organizaci letošního ročníku byl přizván jeden z naších členů Jan Rezek, který se tohoto pochodu každoročně účastnil. Jenda (Jan Rezek) by chtěl prosadit v novém zastupitelstvu znovuzaložení spolku dobrovolných hasičů a podporovat spolkové činnosti obce. Nedílnou součástí jeho cílů je vytvoření vhodných podmínek pro důstojné stáří našich seniorů a vytvářel pro ně vhodný kulturní a společenský život.

Základy pro Pumptrack.

Základy pro nový Pumptrack pro teenagery v Řitce jsou již položeny!

Nene, nebojte se. V Řitce od roku 2013 žádné sportoviště naši zastupitelé nezrealizovali. Proč se nic neděje se můžete zeptat osobně zastupitele a předsedy sportovní komise Radka Sňozíka.My se na jeho názor ptáme, tak uvidíme co se dozvíme. Jen v minulém roce bylo vypsáno několik dotačních titulů pro sport v hodnotě 2.4 mld. Kč.

Získáno naší obcí Řitka = 0 Kč.

Druhá fotografie, která nás k příspěvku dovedla dokumentuje kam a jak se složil zbytek materiálu po opravě propadlé Sportovní ulice. Asfalt byl vysypán před domy našich spoluobčanů v ulicích Krátká.

My v SPG jednoznačně podporuje vznik nových sportovišť a dáte-li nám důvěru při volbách, tak ihned začneme pracovat na potřebné dokumentaci pro získání dotací.

Bude to retardér?

Bude to retardér nebo se dalo víc asfaltu, aby se to mohlo zase rok propadat a pak to zůstalo rovné?Na konci Sportovní ulice poblíž dětského hřiště vzniká pravděpodobně zpomalovací retardér, který kvůli dětem velmi vítáme.

Škoda jen, že vyříznutá díra byla téměř celý den bez svislého značení. Tak snad nikdo nepřišel o pneumatiky.

Cílem našeho sdružení bude zřídit informační linku kde budete moci 24/7 oznámit jakýkoliv technický problém na našich komunikacích. Bezpečnost dětí je pro nás prioritou a počítáme se snížení rychlosti v některých úsecích obce.

Sbíráme 7% podpisů.

Vážení spoluobčané,
od dnešního dne začínáme sbírat podpisy pro oficiální vznik našeho sdružení. Musíme získat důvěru a podpis od cca 100 občanů Řitky s tr. pobytem v Řitce nad 18 let.Podpsat se můžete jakémukoliv kandidátovi osobně nebo třeba v bistro stánku Volnočasového areálu. Moc děkujeme